K+S Services

O nás

K+S Services has had a hand in a number of repair services since 1982, ranging from Electronics to Precision Machining and everything in between.

We offer professional engineering services available to all customers and their locations to aid in machine and reliability performance measures.

S rostoucím počtem servisních středisek na území USA, Kanady, Mexika a v Evropy – K + S Services, Inc. je připravena a schopena vás podporovat v globálním měřítku – v současné době s podporou více než 866 různých výrobců a více než 122.000 unikátních čísel součástek. Nabízíme profesionální inženýrské služby dostupné všem zákazníkům i jejich umístění na podporu k dosažení spolehlivosti a funkčnosti výrobního zařízení. Naše schopnosti v rámci divize Renovace náhradních dílů divize má schopnost nabízet a prodávat přebytek / zastaralého zařízení na globálním trhu.

Naše poslání:

Naším posláním je poskytovat našim zákazníkům kvalitní opravy, efektivní řešení a efektivní služby prostřednictvím neustálého zlepšování kvality

Factory Trained & Certified

Authorizations

Find a Rep

Use our convenient representative locator to find a K+S rep near you that can assist you in repairing your components today.

Find Rep Now

Resources

The K+S Resource library is a searchable, comprehensive repository of all documents related to K+S. Whether you are looking for our line cards, or application-specific documentation, you will be able to find it in the Resource library below.

View Resources
Purchase/Request Repairs

Inventory

Since 1982, we have helped over 800 different manufacturers and over 120,000 unique part numbers. It’s safe to say that K+S Services is ready and more than capable of supporting your company with our full range of repair services.

View Inventory