Více než 35 let kvalitních oprav

CNC ovladače

Společnost K+S Services se pyšní kompletními systémy dynamického testování a naše CNC laboratoř není výjimkou.

Společnost K+S Services nabízí širokou škálu oprav a diagnostického testování pro mnoho hlavních dílů CNC systémů, jako jsou procesory, paměti, osy, komunikace, I/O rozhraní a periferní řídicí desky.

Navíc naše CNC laboratoř může nabídnout kvalitní opravy a testování napájení pro CNC, servopohonů a pohonů vřeten, video panelů obsluhy, zakladačů pásky a dalších zařízení skladovacího programu. Tato kompletní řada CNC diagnostického testování spolu s kvalifikovanými techniky servisu zajišťuje vždy kvalitní opravu!

Mezi běžné výrobce CNC ovladačů patří mimo jiné například:

 • GE Fanuc
 • Allen Bradley
 • Landis
 • Yaskawa
 • Cincinnati Milacron
 • Okuma
 • Mazak

Pracujeme se všemi CNC systémy v běžném použití v rámci odvětví. Jako vždy, opravené jednotky jsou dynamicky testovány se zatížením se simulací uzavřeného obvodu v praxi.

Služby oprav CNC strojů

Počítačem řízené stroje (CNC) jsou nezbytné pro jemnou a delikátní práci potřebnou pro výrobu specializovaných dílů pro složitější stroje. Pokud se u některého z těchto zařízení něco pokazí, může to pro výrobní proces znamenat katastrofu. Existuje mnoho částí systému ovládacího prvku CNC, které by mohly představovat problémy, včetně řízení výkonu, rozhraní koncových spínačů, ovladačů servomotorů, ochranných obvodů nebo dokonce samotného zdroje energie.

Když se ukáže, že jedním z více neobvyklých problémů je to, co ovlivňuje zařízení, může být diagnostika obtížná a ještě těžší provedení opravy CNC strojů. Naši technici jsou obeznámeni se všemi typy problémů ovládacích prvků CNC, ať už s běžnými nebo jedinečnými.

Zaseknutá osa

CNC controllerJednou ze situací, která může způsobit selhání ovládacího prvku CNC, je mechanické zablokování správného pohybu jedné nebo více os samotného stroje CNC. Aby bylo možné provést všechny správné řezy, musí být zařízení schopno se hladce pohybovat ve všech třech rovinách (x, y a z). Pokud například ovládací prvek CNC hlásí, že je osa z zaseknutá, znamená to, že stroj není schopen správně se po této rovině pohybovat.

Příčinou této ošemetné chyby může být i sebemenší překážka. Je možné, že mezi maticí a šroubem je něco zaseknuté. Další možnou příčinou tohoto problému je, že kluzná vedení jsou mimo vyrovnání. I malý problém by mohl způsobit, že celá fréza zamrzne, ale příčinu problému lze zúžit spuštěním zařízení v celém rozsahu pohybu. Věřte odborníkům ve společnosti K+S Services, kteří jsou schopni identifikovat případné chyby os, se kterými se můžete setkat.

Přerušená smyčka nouzového zastavení

Smyčka nouzového zastavení na ovládacím prvku CNC je navržena tak, aby zastavila provoz jakéhokoli strojního zařízení v případě možného bezpečnostního rizika. To je běžně dobrá funkce, ale občas smyčka nouzového zastavení bude probíhat přes systém CNC, i když pro to neexistuje skutečná příčina, což je známé jako přerušená smyčka nouzového zastavení.

Pokud není ovládací prvek aktivován a kontrolka připraveno bliká, je možné, že problémem je přerušená smyčka nouzového zastavení. Jedním ze způsobů, jak to diagnostikovat, je odpojit všechny spínače nouzového zastavení a pokusit se o aktivaci ovládacího prvku. Jedna osoba může kliknutím aktivovat zařízení, zatímco druhá osoba sleduje displej LED. Pokud kontrolka připraveno zabliká jednou po aktivaci ovládacího prvku, znamená to přerušenou smyčku nouzového zastavení.

Tento problém může mít řadu příčin. V krabici nouzového zastavení může být přerušena nebo odpojena kabeláž. Je také možné, že je problém v ovládací desce, kde jsou ohnuty nebo uvolněny kolíky. Určení konkrétní příčiny je spletitý proces, který vyžaduje opatrné odstranění propojek, jednu po druhé, a vypnutí a opětovné zapnutí stroje, aby se zúžila možnost, odkud problém pochází.

Nekontrolovaná osa

Pokud dojde k této chybě, jedna osa stroje se pohybuje příliš daleko a může dokonce dojít ke srážce, což se nazývá „vzlétnutí“. Příčinou tohoto problému je někdy poškozený kabel, ale může být také nutné vyměnit kodér. Jedním z indikátorů tohoto problému je, pokud čísla pozičního displeje neodrážejí přesně změnu polohy, když se osou pohybuje pomocí ruky.

Složité problémy vyžadují odbornou opravu CNC stroje

Výše uvedené problémy představují pouze několik příkladů složitých situací, kdy diagnostika a oprava příčiny chyby může trvat velmi dlouho a nemusí mít jednoduché a definitivní řešení. Když nastane případ, jako je tento, je ve společnosti K+S Services specializovaný tým techniků, který pomůže vyřešit problém rychle a za přijatelnou cenu. Potřebujete-li pomoc, volejte na 800-542-1331.

Kontaktujte nás

Vyplňte formulář a zástupce společnosti K+S Vás bude kontaktovat do 1 pracovního dne.

 • Please add image of nameplate or picture of model # to be able to quote you faster.
  Max. file size: 200 MB.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

ISO certifikace

Certifikovaný proces oprav

Nás proces oprav certifikovaný podle ISO 9001:2015 má za úkol zajistit, že všechny opravy budou provedeny správně a že všechny díly se Vám vrátí v dokonale provozuschopném stavu. Portál pro naše zákazníky Vám umožní sledovat Vaše díly během celého procesu. Zjistěte nebo čtěte více o procesu oprav v osmi krocích.

Proces

CNC ovladače

Zdroje

Zobrazit všechny zdroje

Najít opravnu

Použijte náš pohodlný vyhledávač a najděte nejbližšího zástupce společnosti K+S, který Vám může dnes pomoct s opravou Vašich dílů.

Zdroje

Knihovna zdrojů společnosti K+S je obsáhlé úložiště všech dokumentů souvisejících se společností K+S. Pokud hledáte informace nebo konkrétní dokumentaci podle použití, můžete je najít níže v Knihovně zdrojů.

Zobrazit Zdroje